TYT Din Konuları

TYT Din konularını yazımızda listelenmiş halde inceleyebilir ve yıllara göre düzenleyip hazırladığımız tabloda, 2015 yılından itibaren yapılan üniversiteye giriş sınavlarındaki sosyal bilimler testlerinde yer alan tyt din konuları ve soru dağılımlarını görebilirsiniz. İsterseniz tablonun altındaki bağlantıdan, 2019 TYT Din konularını ve soru dağılımını içeren PDF dosyasını da indirip inceleyebilirsiniz.


Temel Yeterlilik Testi (TYT) Nedir? TYT Konuları Nelerdir? Kapsamlı TYT Rehberi

TYT Din Konularının Kapsamı Nedir?

Temel Yeterlilik Testi (TYT)’de din soruları sosyal bilimler testinin içinde Coğrafya, Tarih ve Felsefe derslerinin sorularıyla birlikte yer almaktadır. İsterseniz aşağıdaki bağlantılardan tyt sosyal bilimler testini oluşturan derslerin konularına ve soru dağılımlarına ulaşabilirsiniz.

TYT Sosyal Bilimler Testi’nde toplam 20 soru sorulmaktadır. Bu soruların 5 tanesi TYT Din konularından gelmektedir. ÖSYM’nin ifadesiyle TYT din konularından gelecek sorular din kültürü ve ahlak bilgisi alanında temel kavram ve ilkeleri kullanma becerilerini ölçen sorular olacaktır.

TYT Din Konu Listesi

  • Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması
  • İnsan ve Din
  • İslam ve İbadetler
  • İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler
  • Hz. Muhammed’in Hayatı, Örnekliği ve Onu Anlama
  • İslam ve Bilim, Estetik, Barış
  • Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikleri

TYT Din Soru Dağılımı

KONULAR 2015 2016 2017 2018
Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması 2 1 1
İnsan ve Din 1 1
İslam ve İbadetler 2 1 1 1
İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler 1
Hz. Muhammed’in Hayatı, Örnekliği ve Onu Anlama 1 1 1 1
İslam ve Bilim, Estetik, Barış 2 1 1
Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikleri
TOPLAM 5 5 5 5

TYT Din Konuları ve Soru Dağılımı PDF Dosyası

TYT Din konularının ve soru dağılımının yer aldığı PDF dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirerek internet bağlantısı olmadan da inceleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

tyt-konulari-soru-dagilimi-pdf

TYT Din konularıyla alakalı aklınıza takılan soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. TYT’de yer alan diğer derslerin konu listelerine ve TYT soru dağılımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


TYT Konuları ve Soru Dağılımları

Write A Comment